SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teglashållare 15966072
*
nr 1596 6072
Teglashållare
6 st, Ryssland, nysilver. Invändi. Diameter: ca 6,5 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2024
kl 18:12:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 14:15:36
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: invändi nysilver pläter rysk ryska ryskt ryssland silver teglashållare ädelmetall
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:38
-
3428 Fiskspade
Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:39
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2027 Uppläggningsbe..
2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Län..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58
*
Teglashållare
nr 1596 6072
Teglashållare
6 st, Ryssland, nysilver. Invändi. Diameter: ca 6,5 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 14:15:36 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: invändi nysilver pläter rysk ryska ryskt ryssland silver teglashållare ädelmetall
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:38 -
3428 Fiskspade
Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51 -
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:39
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42 -
2027 Uppläggningsbe..
2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Län..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58